Przedstawiamy Państwu mapę Pętli Żuławskiej wraz z zaznaczonymi przystaniami, nabrzeżami i śluzami jakie zostały zmodernizowane lub zbudowane w ramach projektu Rozwoju Turystyki Wodnej Etap I. Po kliknięciu w daną ikonkę na mapie pokaże nam się opis danego obiektu wraz ze zdjęciem oraz współrzędnymi GPS. Z danego obiektu można przejść do prezentacji 3D.

Mapę możemy sobie w dowolny sposób przesuwać, przybliżać oddalać.

Pętla Żuławska w większości obejmuje obszar Żuław Wiślanych, dalej Mierzei Wiślanej, subregionu Zalewu Wiślanego wraz z Wysoczyzną Elbląską (Tolkmicko, Frombork, Suchacz, Elbląg) i Wybrzeżem Staropruskim (Nowa Pasłęka, Braniewo), a także Kociewie (Tczew, Gniew, Pelplin), Dolinę Kwidzyńską oraz Powiśle ze Sztumem i Kwidzynem.

Malowniczy krajobraz Żuław to równiny poprzecinane ciekami, ciągnące się po horyzont. To też jedyny obszar w Polsce częściowo znajdujący się poniżej poziomu morza. Właśnie tutaj, na Żuławach, w miejscowości Raczki Elbląskie, znajduje się najniżej położony punkt w Polsce, który sięga 1,8 m p.p.m. Ponadto prawie 30% obszaru Żuław Wiślanych zajmują depresje. Największe z nich znajdziemy wokół jeziora Druzno – 181 km2 powierzchni, oraz w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego, obejmujące teren 152 km2. Warto w tym miejscu wspomnieć, że najwyższej położony teren żuławski, w Grabinach-Zameczku, wznosi się jedynie na 14,6 m n.p.m.

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

Menu