Most zwodzony nad śluzą w Przegalinie

Opis danego obiektu

Obiekt hydrotechniczny w Przegalinie składa się z dwóch śluz: czynnej "Południowej" (powstałej w latach 1975-1982) i nieczynnej od roku 1992 "Północnej" (oddanej do użytku w roku 1895). Nad śluzą wybudowano most (łączący Wyspę Sobieszewską z Żuławami Gdańskimi) na który wprowadzono również trasę Gdańskiej Kolei Dojazdowej do Świbna. Śluza Północna została wpisana do rejestru gdańskich zabytków.

W kwietniu 2011 r. rozpoczęła się przebudowa śluzy z budową mostu zwodzonego nad kanałem, który będzie pierwszym w historii, zbudowanym od podstaw ruchomym mostem drogowym między Wyspą Sobieszewską a stałym lądem. Obiekt ma mieć nośność klasy C, co m.in. pozwoli na utworzenie nowych linii autobusowych i dojazd samochodów ciężarowych do późniejszej budowy mostu zwodzonego między Wiślinką a Sobieszewem.

PRZEGALINA (0,55 km) – MARTWA WISŁA – WISŁA Godziny otwarcia: 01.VI–30.IX: pn–pt 7:00–21:00 | so–nd 9:00–21:00, poza sezonem: pn–pt 7:00–15:00 | so–nd i święta na zamówienie

Uwaga! Przed rejsem warto sprawdzić stan wysokości wód. W czasie wysokich stanów wody na Wiśle śluzy: Gdańska Głowa, Przegalina i Biała Góra są zamykane.

Na terenie:

W pobliżu:

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.