Witamy serdecznie na naszej nowej stronie Centrum Wirtualnego Zwiedzania Pętli Żuławskiej. W naszym serwisie przedstawiamy Państwu realistyczne prezentację przygotowane w technice 3D obiektów wybudowanych w ramach projektu Pętla Żuławska. Ponadto do Państwa dyspozycji przekazujemy także Wirtualne Spacery zrobione wewnątrz nowoczesnych budynków. Dla naszych najmłodszych użytkowników przygotowaliśmy gry o tematyce żeglarskiej. Życzymy miłej zabawy podczas przeglądana naszej strony.

Projekt Wirtualnego Centrum Zwiedzania powstał z myślą zaprezentowania Państwu w efektowny sposób inwestycji, które zostały lub zostaną wybudowane w ramach projektu rozwoju turystyki wodnej.

Idea Projektu - rozwój turystyki wodnej. Etap I zakłada stworzenie unikalnego, charakteryzującego się wysoką jakością produktu turystycznego w postaci sieci portów i przystani Żeglarskich oraz pomostów cumowniczych, która pozwoli na uprawianie sportów wodnych oraz innych form turystyki na drogach wodnych Delty Wisły i Zalewu Wiślanego.

„Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I” jest projektem o charakterze ponadregionalnym i całkowicie unikatowym w skali kraju, obejmującym obszar Żuław i Zalewu Wiślanego wraz z Mierzeją Wiślaną. Stanowi on odrębną część szerszego przedsięwzięcia, które docelowo obejmie 15 gmin położonych na terenie dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. I etap inwestycji stanowić będzie niezależną część całości Projektu, natomiast etap II będzie dopełnieniem

całości inwestycji, która pozwoli na poprawę wizerunku Polski na arenie międzynarodowej jako miejsca atrakcyjnego zarówno turystycznie jak i pod względem inwestycyjnym, co przyczyni się do rozwoju gospodarczo-społecznego regionów i kraju.

Projekt „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej. Etap I” realizowany będzie na obszarze 12 gmin położonych na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Przewiduje on realizację 12 zadań (13 obiektów), z łącznej liczby 21 zadań (budowa bądź przebudowa 27 obiektów), przewidzianej do realizacji w ramach całego przedsięwzięcia. W sumie w realizację Projektu zaangażowanych będzie 18 Partnerów.

I Etap realizacji inwestycji obejmie następujące działania:

- rozbudowę 3 portów,
- budowę 6 przystani,
- budowę 2 pomostów cumowniczych,
- budowę 2 mostów zwodzonych.

Dodatkowo planuje się uzupełnienie infrastruktury o elementy zagospodarowania terenu, niezbędne do właściwej obsługi jednostek pływających i turystów w postaci budynków socjalno-bytowych, ciągów pieszych i pieszo-jezdnych oraz przyłączy i sieci instalacyjnych.Dla naszych najmłodszych użytkowników przygotowaliśmy Strefę Młodego Żeglarza, w której zamieściliśmy pięć gier o tematyce żeglarskiej. Są to puzzle, znajdź różnicę, kolorowanki,... ...

Centrum Wirtualnego Zwiedzania i Rozrywki Pętli Żuławskiej to coś więcej niż zwykła strona internetowa. To projekt przygotowywany przez przeszło dwa miesiące przez sztab ludzi (fotografów, programistów, grafików 3d). Jest to interaktywna podróż połączona ze skarbnicą wiedzy po obiektach Pętli Żuławskiej.

Na CWZiR mamy możliwość obejrzenia prezentacji 3D piętnastu przystani mieszczących się na trasie Pętli Żuławskiej. Dzięki wbudowanej nawigacji mamy możliwość obrócenia, przybliżenia/oddalenia każdego z obiektów. Na prezentacjach zostały naniesione punkty informacyjne z ważnymi danymi (głębokości, szerokość długość miejsc cumowniczych itp.)

Oprócz prezentacji 3D do Państwa dyspozycji oddajemy także wirtualne spacery zrobione w nowo powstałych budynkach. Z przeszło dwóch tysięcy zdjęć powstało sześć szczegółowych prezentacji. Pozostałe dwie dla Rybiny i Kątów Rybackich zostaną dołączone do serwisu jak tylko budynki zostaną oddane do użytku publicznego. 

Ponadto w serwisie CWZiR zamieściliśmy mapę na której zaznaczyliśmy naszej obiekty wraz z opisami, współrzędnymi GPS oraz zdjęciami.

Mamy szczerą nadzieję, że nasz serwis zachęci Państwa do turystyki wodnej po Pętli Żuławskiej.

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.