wersje językowe:

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Jeśli chcesz czynnie uczestniczyć w naszym forum zarejestruj się. Wystarczy poniżej wpisać wymagane dane a następnie odebrać maila i kliknąć w przesłany link aktywacyjny.

WPISZ LOGIN
WPISZ HASŁO

Rejestracja na forum »

O PROJEKCIE

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej... więcej »

NIEZBĘDNIK

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej... więcej »

FORUM » TEMATY » POSTY

Temat: Niedopatrzenia czy bałagan

Post

autor

Dodane: 2014-07-20, godz. 19:42:42

Zrobiłem pętlę raz, niedługo zrobię drugi raz. Powiem tak liczenie na przystanie pobudowane na szlaku w tym na WC, prysznic i bezpieczeństwo jest co najmniej dyskusyjne. 1. Informator om pętli - nieaktualny przykład - w Jazowej nie ma stacji benzynowej, W Malborku do stacji spory odcinek. Nie będę dalej wypisywał, ale liczenie na informacje w przewodniku lepiej potraktować z przymrużeniem oka (np: w przypadku braku paliwa). Złe godziny otwarcia niektórych śluz (przyczyną nocowania w krzakach). 2. Przystań Rybina - jak zawsze toalety od zawsze zamknięte, nawet na nowej przystani.Idiotyczna kartka na drzwiach WC budzi śmiech, ale nie u turystów z zagranicy. 3. Przystań Błotnik - Opłaty za postój (dziwne to), brak ciepłej wody od 2 m-cy. Brak czasem miejsc postojowych. 4. Przystań Osłonka - brak miejsc przy kei. Jakieś domki na wodzie i kutry blokują keje, mało miejsca do cumowania lepiej nie liczyć na nocleg. 5. Przystań Malbork - nie podchodziliśmy silny wiatr nie pozwolił na cumowanie, pomocy z pomostu brak. 6. Przystań Biała Góra- chyba najlepsza infrastruktura, ale zapychają się odpływy prysznica. Przelewają się umywalki (brak odpływu z przelewu), Brak zamknięcia od wewnątrz toalety (tylko kluczem), brak zwykłych półek na mydło w prysznicach. I ogólnie - NA trasie spotkaliśmy tylko jedną załogę i to ze Szwecji mieli podobne bytowe na marinach. Oznakowanie Wisły budzi wątpliwości (już w tej sprawie napisałem do RZGW), brak w marinach mapek pętli z opisami. Zaczynają pojawiać się rezydenci, którzy skutecznie blokują cumowanie na noc i potrzebę korzystania z WC czy prysznica. No i podstawowy problem wszystkich marin, BRAK MOŻLIWOŚCI OPRÓŻNIANIA WC chemicznego, Błotnik posiada jakieś dziwne węże chyba dla statków morskich. Na niektórych pozwalają opróżnić do sedesów, ale nie jest to zbyt elegancki zwyczaj, nie mówiąc o zachowaniu przy tym czystości. W Rybinie należy uważać na miejscowych łobuzów, zresztą wszędzie tam gdzie teren jest otwarty i brak monitoringu pojawiają się łobuzy. O Drewnicy i pomostach nie wspomnę bo stanie nocne przy nich, to lepiej uzbroić się we własną ochronę. Aby pętlę pokonać bezpiecznie i bez problemów to umieć liczyć na siebie i tylko na siebie, a jak już gdzieś zawiniemy i będzie to co ma być to traktować jako szczęście i korzystać z dobrodziejstw bo dalej płynąc może być niespodzianka.

Zenon

Dodane: 2014-08-06, godz. 18:31:58

Rafał wszystko co napisałeś o przystani w Malborku to prawda i atut miejsca,ze jest dino,linopark,zamek,oświetlenie,czyste toalety,siłownia itd Ale to nie są plusy któremożna przypisać obsłudze przystani,chodzi o to ze ci ludzie nie wychodzą na pomosty np jak podpływasz łodzią do cumowania,nie pilnują wogle sprzętu tylko siedzą cały czas w "budzie",chodzi o to ze wogle nie obchodzi ich to czy obcy ludzie np wchodzą na pomosty,wejdzie złodziej i odpłynie twoją jednostką jak będziesz na zamku a oni nawet się nie rozpoznają czy popłynął właściciel czy złodziej,w tamtym roku postój był za freee a ludzie siedzieli 24 godziny i człowiek jak był to pewniej było zostawić jednostke.Nie chodzi o płatność bo płacić trzeba żeby coś istniało ale parking płatny a parking strzeżony to dwa inne pojęcia

miętus

Dodane: 2014-08-04, godz. 17:15:50

Panie RAfale proste pytanie, W Jakim charakterze PAn pływa. Pozwoli to zrozumieć PAnskią opinię.

zenon

Dodane: 2014-07-29, godz. 13:22:18

apropo zakupu paliwa to życzę powodzenia -do stacji paliw niby nie daleko ale z kanistrem 30 litrowym rowerze..... A zapis ze nocą nie ma obsługi to było moje stwierdzenie a nie pretensje.

krysia

Dodane: 2014-07-29, godz. 09:13:13

Właśnie spędziłem noc w Malborku. Straszne bzdury tu wypisujecie, jeżeli dla kogoś 15 minutowy spacer do sklepu, zamku to problem to niech lepiej siedzi przed telewizorem a nie zajmuje się sportami dla aktywnych, przy samym porcie "Połnocnm" jest od groma atrakcji typu lino, Dino... PARK, siłownia, restauracje ze smacznym jedzeniem. Łazienki są czyste, woda ciepła. Bardzo miła i uczynna obsługa, Pan sam zadzwonił na zamek żeby sprawdzić godziny spektaklu "światło i dźwięk", faktycznie po 22:00 tylko monitoring ale w czym problem bo nie rozumiem, jak staje się w szuwarach to na ochronę też nie można liczyć, a tu wszystko oświetlone. Można wypożyczyć rower i kupić sobie paliwo. Przy samy zamku tez można zacumować na czas zwiedzania. Czepialskim szpanerkom polecam Mazury i Mikołajki, to sobie doładują ego na pętli żuławskiej nie ma przed kim poszpanować i to może być problem. Co do informacji z przewodnika to faktycznie w Jazowej nigdy nie było nawet stacji benzynowej ale, na śluzie Rakowiec można przycumować i skoczyć na oddaloną ok 300m stację LOTOS - sugeruję zapytać śluzowego o skrót.

Rafał

Dodane: 2014-07-23, godz. 14:30:17

Zenon ma rację, brak organizacji na przystaniach w sprawie zakupu paliwa. Moja propozycja aby obsługa miała kontakt do taksówkarzy. Sądzę że chętnie by służyli pomocą. Podczas naszego pobytu w Malborku, przystań także nocą była bez obsługi.

krysia

Dodane: 2014-07-21, godz. 21:01:39

Przystań w Malborku to żenada,piękno okolicy i zamek krzyżacki przyciągają turystów do miasta,także stroną wodną.Dwa lata temu i w tamtym roku wszystko było za freee,człowiek czuwał w nocy,przystań była otwarta 1 maja ,podpływając można było spodziewać się że ktoś z obsługi wyjdzie nas powitać,pomoże przy cumowaniu i ogólnie poinformuje o wszystkim co warto przeżyć i zobaczyć w mieście.Człowiek był 24 godziny na dobę i to napawało optymizmem przy zostawieniu jednostki na noc,niestety ten sezon wszystko odmienił i to wcale nie na lepsze ....1 maja pocałowałem klamkę i nie doczytałem się żadnej informacji na budynku dotyczącej otwarcia sezonu2,3 maj bez zmian myślę sobie weekend majowy ,czwartego napewno ktoś będzie ale niee...telefon podany na przystani milczy ,żadnej wiadomości ,kartki ,nic zostawiam łajbę i doglądam codziennie,cisza.Pani w starostwie odsyła do Osir a pani w Osir w druga stronę,człowiek zgłupiał,łodzie z turystami pojawiają się coraz liczniej.Ludzie chcąc iść np na zamek (3-4 godziny)zmuszeni są zostawić jednego członka załogi na warcie,gdzie się umyć?gdzie naładować aku,gdzie się czegoś dowiedzieć?No nic trzeba płynąć dalej Biała Góra to całkiem inna bajka !Jakoś na początku czerwca pojawia się ktoś na przystani,wariacja,łodzie wędkarskie w malutkim baseniku obijające się jedna o drugą będą teraz opłacały postojowe po 40 zł na miesiąc,łodzie do 7 metrów 120 zł !!!Prywatne ręce wiedza jak pobrać opłatę ale nie wiedzą nic o prowadzeniu przystani i pomocy dla jej użytkowników.Na przystani 4 miejsca parkingowe dla aut osobowych(śmiech ciśnie się sam na usta)Jeden jedyny plus to super wygodny slip,taki powinien być w Białej Górze i to była by wtedy moja wymarzona ostoja .Dodam tylko że w Malborku człowieka nie ma od godziny 22 do 6 rano,być może za małe stawki postojowe i nie ma na czwarta wypłatę dla stróża...a miasto?Miasto liczy na drogowców nie na wodniaków .Taka piękna rzeka jak Nogat ma w swojej stolicy stara betonowa przystań z której nikt nie korzysta bo strach po deskach się przemieszczać przy moście drogowym,teraz będzie budowana druga nitka mostu wiec będzie tam taki bałagan że trzeba będzie to omijać z daleka ...a takie możliwości daje ta piękna woda.

Dodane: 2014-07-20, godz. 19:56:48

Zapomniałem dodać że w Rybinie brak prysznica, brak oddzielnych toalet. (to wiem bo byłem w dniu otwarcia) potem już tylko zamknięty budynek.

Zenon

« (1) »
Marzec 2020
Nd Pon Wt Sr Czw Pt Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             

31

Marzec 2020

Czy twoim zdaniem do pływania po Pętli Żuławskiej przydałaby się nowa aplikacja z nawigacją na telefon?

TAK (59%)

NIE (41%)

Jeżeli chcesz być informowany o różnych wydarzeniach oraz imprezach związanych z Pętłą Żuławską zapisz się do newslettera. Wpisz poniżej swój adres e-mail i dołącz do naszej bazy.

W każdej chwili możesz się wypisać z newslettera klikając w link znajdujący się w stopce nadesłąnego przez nas e-maila

~Jacek

Byłem w Kątach Rybackich na początku czerwca 2019. KATASTROFA. Po...

~Admin

Żadne posty (jeśli nie są obraźliwe) nie są usuwane z naszego forum....

~EDU

O jakich łodziach mowa?

POLITYKA PRYWATNOŚCI


Portal redagowany przez Departament Infrastruktury
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku
e-mail: petla@pomorskie.eu

Komunikaty żeglugowe bieżące RZGW Gdańsk

Komunikaty Żeglugowe 2019

Menu