wersje językowe:

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Jeśli chcesz czynnie uczestniczyć w naszym forum zarejestruj się. Wystarczy poniżej wpisać wymagane dane a następnie odebrać maila i kliknąć w przesłany link aktywacyjny.

WPISZ LOGIN
WPISZ HASŁO

Rejestracja na forum »

O PROJEKCIE

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej... więcej »

NIEZBĘDNIK

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej... więcej »

FORUM » TEMATY » POSTY

Temat: Pomost w Malborku - 30 zł za 15 minut postoju!

Post

autor

Dodane: 2015-08-22, godz. 13:12:17

Miałem przyjemność przepłynąć rodzinnie Pętlę na początku lipca. Wrażenia bardzo pozytywne z pewnym małym lecz bardzo oburzającym incydentem. Po nocy spędzonej w przystani w Malborku podpłynęliśmy do pomostu w Malborku zlokalizowanego tuż przy zamku. Pomost ten jak większość reklamowanych obiektów na tym portalu wybudowany w ramach projektu Pętli Żuław wbrew pozorom nie służy wodniakom przemierzającym Pętlę. Pomost wybudowany z publicznych pieniędzy obsługuje prywatna firma, której inkasent poinformował nas o konieczności uiszczenia opłaty: 30 zł za każde rozpoczęte 15 minut cumowania. Jest to opłata odstraszająca potencjalnych chętnych do cumowania tak by pomost pozostał wolny dla statków prywatnego armatora białej floty. O dziwo Burmistrz Malborka ma świadomość takiego stanu rzeczy - kompetentna urzędniczka poinformowała nas, że cennik opłat obowiązuje od 1-go lipca a pomost ma służyć "dużym statkom". Moim zdaniem to skandal i trzeba coś z tym zrobić. Ciekawe czy Marszałek Województwa wie, że przyznał dotację na taki przekręt.

Grzegorz

Marzec 2020
Nd Pon Wt Sr Czw Pt Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             

31

Marzec 2020

Czy twoim zdaniem do pływania po Pętli Żuławskiej przydałaby się nowa aplikacja z nawigacją na telefon?

TAK (59%)

NIE (41%)

Jeżeli chcesz być informowany o różnych wydarzeniach oraz imprezach związanych z Pętłą Żuławską zapisz się do newslettera. Wpisz poniżej swój adres e-mail i dołącz do naszej bazy.

W każdej chwili możesz się wypisać z newslettera klikając w link znajdujący się w stopce nadesłąnego przez nas e-maila

~Jacek

Byłem w Kątach Rybackich na początku czerwca 2019. KATASTROFA. Po...

~Admin

Żadne posty (jeśli nie są obraźliwe) nie są usuwane z naszego forum....

~EDU

O jakich łodziach mowa?

POLITYKA PRYWATNOŚCI


Portal redagowany przez Departament Infrastruktury
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku
e-mail: petla@pomorskie.eu

Komunikaty żeglugowe bieżące RZGW Gdańsk

Komunikaty Żeglugowe 2019

Menu