wersje językowe:

LOGOWANIE / REJESTRACJA

Jeśli chcesz czynnie uczestniczyć w naszym forum zarejestruj się. Wystarczy poniżej wpisać wymagane dane a następnie odebrać maila i kliknąć w przesłany link aktywacyjny.

WPISZ LOGIN
WPISZ HASŁO

Rejestracja na forum »

O PROJEKCIE

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej... więcej »

NIEZBĘDNIK

Pętla Żuławska to atrakcyjna turystycznie i przyrodniczo droga wodna łącząca ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej... więcej »

FORUM » TEMATY » POSTY

Temat: Pomost w Malborku - 30 zł za 15 minut postoju!

Post

autor

Dodane: 2015-08-22, godz. 13:12:17

Miałem przyjemność przepłynąć rodzinnie Pętlę na początku lipca. Wrażenia bardzo pozytywne z pewnym małym lecz bardzo oburzającym incydentem. Po nocy spędzonej w przystani w Malborku podpłynęliśmy do pomostu w Malborku zlokalizowanego tuż przy zamku. Pomost ten jak większość reklamowanych obiektów na tym portalu wybudowany w ramach projektu Pętli Żuław wbrew pozorom nie służy wodniakom przemierzającym Pętlę. Pomost wybudowany z publicznych pieniędzy obsługuje prywatna firma, której inkasent poinformował nas o konieczności uiszczenia opłaty: 30 zł za każde rozpoczęte 15 minut cumowania. Jest to opłata odstraszająca potencjalnych chętnych do cumowania tak by pomost pozostał wolny dla statków prywatnego armatora białej floty. O dziwo Burmistrz Malborka ma świadomość takiego stanu rzeczy - kompetentna urzędniczka poinformowała nas, że cennik opłat obowiązuje od 1-go lipca a pomost ma służyć "dużym statkom". Moim zdaniem to skandal i trzeba coś z tym zrobić. Ciekawe czy Marszałek Województwa wie, że przyznał dotację na taki przekręt.

Grzegorz

Luty 2019
Nd Pon Wt Sr Czw Pt Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
             

22

Luty 2019

Czy twoim zdaniem do pływania po Pętli Żuławskiej przydałaby się nowa aplikacja z nawigacją na telefon?

TAK (63%)

NIE (37%)

Jeżeli chcesz być informowany o różnych wydarzeniach oraz imprezach związanych z Pętłą Żuławską zapisz się do newslettera. Wpisz poniżej swój adres e-mail i dołącz do naszej bazy.

W każdej chwili możesz się wypisać z newslettera klikając w link znajdujący się w stopce nadesłąnego przez nas e-maila

~Admin

Żadne posty (jeśli nie są obraźliwe) nie są usuwane z naszego forum....

~EDU

O jakich łodziach mowa?

~salo

Podzieli się ktoś wiedzą o planowanych w tym roku spływach, regatach,...

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Infrastruktury, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, tel: 58 32 68 171, petla@pomorskie.eu

Przypomnienie o pracach związanych z przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie oraz zamknięciem śluzy w okresie od 1 października 2019r. do 31 maja 2020r.

Menu