wersje językowe:

INFORMACJE BIEŻĄCE

Umowa na budowę wrót sztormowych na rzece Tudze podpisana!

Data dodania: 2020-07-17, godz.14:43:41

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie podpisało umowę na budowę wrót sztormowych na rzece Tudze. Wartość umowy to 33 mln zł. Termin ukończenia budowy zaplanowany jest na koniec maja 2022... więcej »

Port w Krynicy Morskiej zyskał dofinansowanie na rozbudowę

Data dodania: 2020-07-10, godz.16:00:24

Zarząd Województwa Pomorskiego 9 lipca 2020 roku rozstrzygnął uchwałą trzeci konkurs dla Działania 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego. Całkowita wartość... więcej »

Dodatkowe 4 mln na inwestycje wodne dla powiatu nowodworskiego

Data dodania: 2020-07-10, godz.15:43:41

7 lipca w Rybinie marszałek Mieczysław Struk przekazał władzom powiatu nowodworskiego dodatkowe 4 mln złotych ze środków unijnych na realizacje projektu: „Pętla Żuławska – Poprawa... więcej »

Most Niski w Elblągu ponownie otwarty

Data dodania: 2020-06-23, godz.15:47:36

Zniknęła poważna bariera na szlaku wodnym kanału elbląskiego. Po kilkumiesięcznym remoncie w środę otwarto Most Niski w Elblągu.  Przeprawa musiała być remontowana, bo drewniana... więcej »

Zwolnienie z opłat za korzystanie z dróg wodnych i podatkowe ulgi dla przedsiębiorców

Data dodania: 2020-05-22, godz.10:16:13

W ramach Tarczy Antykryzysowej użytkownicy śródlądowych dróg wodnych do 30 września 2020 r. zostali zwolnieni z należności za korzystanie ze śluz i odcinków śródlądowych dróg wodnych... więcej »

Uprawianie turystyki wodnej bez ograniczeń osobowych oraz wznowienie krajowej żeglugi pasażerskiej

Data dodania: 2020-05-21, godz.15:24:22

Od 18 maja br. wprowadzone zostały nowe regulacje umożliwiające przewóz osób transportem wodnym oraz znoszące dotychczasowe ograniczenia dla uprawiania sportu i rekreacji... więcej »

PRZEJD DO ARCHIWUM

Dodatkowe 4 mln na inwestycje wodne dla powiatu nowodworskiego

Data dodania: 2020-07-10, godz.15:43:41

7 lipca w Rybinie marszałek Mieczysław Struk przekazał władzom powiatu nowodworskiego dodatkowe 4 mln złotych ze środków unijnych na realizacje projektu: „Pętla Żuławska – Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną”.

 

To wsparcie jest odpowiedzą Zarządu Województwa Pomorskiego na prośbę władz powiatu nowodworskiego. Zmiany na rynku spowodowały wzrost cen wykonania zaplanowanych w projekcie zadań. Bez dodatkowych środków realizacja inwestycji byłaby bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa.

 

W ramach projektu powstanie atrakcyjne miejsce do odpoczynku i rekreacji, wybudowana zostanie przystań żeglarska przy budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. Powstanie m.in. sezonowy bosmanat z bezobsługową toaletą, prysznicami oraz dużą suszarnią. Powstanie pomost pływający wraz z towarzyszącą infrastrukturą wzdłuż nawodnej ściany przystani żeglarskiej przy Starostwie.


W skład infrastruktury towarzyszącej będzie wchodziło m.in.: zagospodarowanie terenu i tarasu, w tym budowa mini infrastruktury rowerowej (elementy takie jak: wiaty z ławo-stołami, stojaki na rowery oraz przybornik podstawowych napraw) oraz budowa bezprzewodowej sieci Internetowej. Budynek Starostwa zostanie przystosowany do potrzeb żeglugi śródlądowej, co ma zasadnicze znaczenie zarówno turystyczne (napływ turystów krajowych i zagranicznych) jak i gospodarcze (wpływy z tytułu zwiększonego ruchu wodnego).Obecnie ruch jednostek nawodnych jest niemożliwy z powodu niskiego osadzenia przęseł dwóch mostów na Tudze, w miejscowościach Żelichowo i Tujsk oraz utrudniony, ze względu na częste awarie mostu kolejowego w Rybinie na rzece Szkarpawie. W przypadku 2 mostów projekt polegać ma na odrestaurowaniu funkcji ich zwodzenia (Tujsk) i obrotu (Rybina), natomiast w przypadku mostu trzeciego – byłaby to zupełnie nowa cecha podnoszenia (Żelichowo). Atrakcją będzie nie tylko udrożniony szlak, ale i mosty same w sobie jako produkt turystyczny.Inwestycja jest realizowana w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Rozwój ofert turystyki wodnej w obrębie Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”, którego założeniem jest podniesienie atrakcyjności walorów dziedzictwa naturalnego województwa pomorskiego poprzez rozwój infrastruktury turystycznej, w tym infrastruktury żeglarskiej.Środki pochodzą z RPO WP na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 12,4 mln zł, a dofinansowanie unijne, po otrzymaniu przez beneficjenta dodatkowych środków – 10,5 mln zł.

 

 

Źródło: zulawytv.pl

Wrzesień 2020
Nd Pon Wt Sr Czw Pt Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
             

21

Wrzesień 2020

Czy twoim zdaniem do pływania po Pętli Żuławskiej przydałaby się nowa aplikacja z nawigacją na telefon?

TAK (59%)

NIE (41%)

Jeżeli chcesz być informowany o różnych wydarzeniach oraz imprezach związanych z Pętłą Żuławską zapisz się do newslettera. Wpisz poniżej swój adres e-mail i dołącz do naszej bazy.

W każdej chwili możesz się wypisać z newslettera klikając w link znajdujący się w stopce nadesłąnego przez nas e-maila

POLITYKA PRYWATNOŚCI


Portal redagowany przez Departament Infrastruktury
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku
e-mail: petla@pomorskie.eu

Komunikaty żeglugowe bieżące RZGW Gdańsk

(kliknij i zobacz aktualne)

Menu